کاهش قیمت کارت گرافیک AMD Radeon R9 390 با ورود مدل ۴ گیگابایتی

کاهش قیمت کارت گرافیک AMD Radeon R9 390 با ورود مدل ۴ گیگابایتی اتفاق خواهد افتاد و عرضه گونه ۴ گیگابایتی از این مدل تصمیمی است که کمپانی AMD در جهت رقابت بیشتر در بازار گرفته است. در تلاش برای رقابت هرچه بهتر با کارت‌ های گرافیک پرفروش مبتنی بر پردازنده گرافیکی GeForce GTX 970 تیم سبز، AMD تصمیم گرفته تا به شرکای خود اجازه تولید گونه ۴ گیگابایتی از کارت گرافیک پیش ‌تر عرضه شده Radeon R9 390 را بدهد.

برخلاف مدل های فعلی که ۸ گیگابایت حافظه ویدئویی دارند؛ گونه جدید دارای ۴ گیگابایت حافظه GDDR5 با رابط عریض ۵۱۲ بیتی خواهد بود. انتظار می‌رود که گونه ۴ گیگابایتی، به طرز چشمگیری ارزان‌ تر باشد. در ادامه با اخبار آی تی و فناوری در آی تی بازار همراه باشید.

کارت گرافیک AMD Radeon R9 390

هم اکنون گونه استاندارد Radeon R9 390 مجهز به ۸ گیگابایت حافظه ویدئویی با قیمت بسیار مناسب ۳۰۹ دلار عرضه می‌شود اما AMD با این تصمیم خود در نظر دارد تا گیمر های بیشتری را به خرید این محصول ترغیب کند. کاهش حافظه ویدئویی Radeon R9 390 به ۴ گیگابایت، این کارت را هرچه بیشتر به ریبرند Radeon R9 290 نزدیک می‌کند. البته نباید فراموش کرد که Radeon R9 390 نسبت به Radeon R9 290 حدود ۱۰ درصد سریع‌ تر است.

کارت گرافیک AMD Radeon R9 390

Radeon R9 390 مبتنی بر پردازنده گرافیکی با کد Grenada است که ژوئن ۲۰۱۵ از سوی AMD معرفی شد. این پردازنده گرافیکی با بکارگیری فناوری ساخت ۲۸ نانومتری تولید می‌شود و از رابط برنامه نویسی DirectX 12.0 پشتیبانی می ‌کند.

کارت گرافیک AMD Radeon R9 390

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید