مراحل آموزش غیرفعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

 همانطور که میدونید ویندوز ۱۰ به تازگی عرضه شده است و طبق گفته مایکروسافت این اخرین نسخه ویندوز بوده و اپگرید یا نسخه جدیدتری عرضه نخواهد شد و همین نسخه از ویندوز به روزرسانی میشود. و به همین دلیل گزینه اپدیت ویندوز همیشه روشن بوده و دایم فعال است و مانند نسخه های قبلی ویندوز امکان انتخاب فعال بودن اپدیت ویندوز و یا غیر فعال بودن وجود ندارد.

برای کاربران ایرانی که از اینترنت بسیار پرسرعت بهره میبرند دانلود مداوم فایلهایی با حجم بالا امکان پذیر نبوده و در روند استفاده عادی از اینترنت تاثیر میگذارد. سرعت اینترنت شما به شدت کند خواهد شد و حجم اینترنت شما سریع تمام میشود.

خوب راهکار چیست؟؟؟

در این مقاله قصد داریم روش غیر فعال کردن اپدیت ویندوز را به شما دوستان گرامی آموزش دهیم.

ابتدا وارد پنجره سرویسهای ویندوز میشویم. برای این کار در پنجره run ویندوز عبارت Services.MSC را وارد میکنیم و دکمه اینتر را میزنیم. (یا در منوی استارت عبارت Services را جست و جو کنید و گزینه ای که ایکون چرخدنده را دارد باز کنید.)

در انتهای صفحه سرویسی وجود دارد به نام Windows Update این سرویس مربوط به اپدیت ویندوز است.

روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

 در بخش Startup Type گزینه Disabled را انتخاب کنید تا این سرویس غیر فعال شود.

سپس در گزینه های پایین تر گزینه Stop را انتخاب کرده و پس از توقف سرویس Apply  و OK کنید.

به همین سادگی اپدیت ویندوز غیر فعال میشود.

نگران به روزرانی ویندزو خود نیز نباشید. هنگام دسترسی به اینترنت مناسب که سرعت مناسبی دارد و یا نامحدود است و یا زمانیکه در طرح شبانه رایگان هستید، برای به روزرسانی میتواند همین مراحل را طی کرده و گزینه Disabled که در مرحله قبل انتخاب کردید را به Manual تغییر دهید و سپس Start را انتخاب کنید تا بروزرسانی فعال شود. ویندوز خود را اپدیت کنید و پس از اتمام مجددا سرویس را Disable کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید