زنگ خطر برای اپل و سامسونگ به صدا درآمد؛ فروش بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی توسط هوآوی در سال ۲۰۱۵

در آغازین روزهایی که اسمارت فون هایی با برند هوآوی خود را در میان انبوه گوشی های هوشمند پشت ویترین مغازه ها جا کردند، کمتر کسی تصور می کرد که این کمپانی چینی روزی به چنین جایگاهی دست یابد که هم اکنون به عنوان رقیبی جدی، زنگ خطر را برای بزرگان این عرصه همچون سامسونگ و اپل به صدا درآورد.

 

آغاز محبوبیت و روند رو به رشد استقبال خریداران از گوشی های این شرکت را می توان در رونمایی و عرضه گوشی میت ۷ دانست که توانست با طراحی زیبا و مشخصه های فنی نسبتاً قدرتمند خود توجه بسیاری از دوست داران اسمارت فون ها را به خود جلب کند.

 

پس از آن نیز گوشی هایی همچون میت اس، نکسوس ۶P و میت ۸ که در کلاس یک پرچمدار روانه بازار شدند، توانستند نقش پررنگی را در جلب توجه خریداران و همچنین افزایش فروش گوشی های این شرکت در سال های اخیر ایفا کنند.

 

حال کمپانی هوآوی که در حال حاضر پس از سامسونگ و اپل، بیشترین سهم از بازار گوشی های هوشمند جهان را به خود اختصاص داده است در بیانیه ای اعلام کرده که این شرکت توانسته در سال ۲۰۱۵ فروشی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دستگاه اسمارت فون را تجربه کند.

 

تفاوت هوآوی با این دو شرکت بزرگ در این است که هوآوی بخش عمده ای از این میزان فروش را در کشورهای آسیایی و بویژه چین بدست آورده و از آنجایی که زمزمه هایی نیز مبنی بر حضور پررنگ تر این کمپانی در بازار کشورهای اروپایی و آمریکا در اواخر سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نیز به گوش می رسد، می تواند تهدیدی جدی برای سامسونگ و اپل که چندین سال است بخش عمده ای از بازار این محصول هوشمند را به خود اختصاص داده اند محسوب شود.

 

huawei

 

به گفته بسیاری از کارشناسان، عملکرد خوب این شرکت در بخش نرم افزاری و از همه مهمتر نوآوری در طراحی محصولات این شرکت را می توان از جمله نقاط قوت هوآوی در طی سال های اخیر دانست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید