ابزارهای آنالیز تحلیل و بهینه سازی وب سایت چگونه است؟

اگر شما هم علاقه مند به آنالیز و بهینه سازی وب سایت تان هستید ، در این مقاله چندین ابزار خوب و کاربردی برای بررسی و تجزیه و تحلیل طراحی وب سایت شما قرار گرفته است که می توانند مانند یک کاربر حرفه ای نواقص طراحی سایت تان را به شما گوشزد کنند. با کارشناسان آی تی بازار همراه باشید تا شخصاً دکتر سایت خود باشید .
ClickHeat
سایت ClickHeat یک ابزار عالی برای نشان دادن مناطق گرم و سرد در صفحات وب است. این سایت با ارائه ابزار نقشه گرمایی HeatMap و تجزیه و تحلیل حرکت ماوس و اسکرول صفحه و کلیک های کاربر مشخص می کند که کاربر کدامین منطقه از سایت را کلیک یا بازدید کرده است و کدامین مناطق کمتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. پس این ابزار هم می تواند در روند طراحی و بهینه سازی مناطق مورد توجه در سایتتان مفید باشد.

ClickHeat

Check My Colours
سایت و ابزار Check My Colours می تواند رنگ های پیش زمینه و پس زمینه سایت شما را بررسی کند و پیشنهادات و گزارشات خوبی را به شما ارائه می کند که همه این اطلاعات بر اساس استاندارد سازمان W3C داده می شود.

Check My Colours

Google Analytics
مطمئنا شما هم اکنون برای آمارگیر خود از ابزار تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس استفاده می کنید. در این ابزار آنلاین قسمتی با نام In Page Analytics وجود دارد که به شما تصویری از سایتتان را نمایش می دهد و اینکه کاربران بیشتر روی کدامین قسمت ها کلیک کرده و اطلاعات نرخ بازدید صفحات وب شما را نمایش می دهد. کلا گوگل آنالیز همه کاره می تواند هم برای آمارگیر سایت و هم برای بهینه سازی وب سایت شما مفید واقع شود.

Bing webmaster tools

موتور جستجوی بینگ مایکرسافت موتور جستجوی تقریبا تازه متولدی است که رشد بسیار جدی و بالایی را نسبت به موتور های جستجوی دیگر دارد , امکانات،راحتی کار، زیبایی و … همه و همه مواردی هستند که هر کاربری را جذب میکند . این موتور جستجو در ابتدای راه با همکاری یاهو خود را مطرح کرد ولی بعد از زمانی با افزایش محبوبیتش باعث کاهش سهم یاهو در جنگ موتور های جستجو شد . طبیعتا در صورتی که مایل هستید بازدیدهایتان هدفمند تر باشند باید سایت خود را برای این سایت بهینه کنید . مایکروسافت نیز مانند گوگل ابزاری را برای مدیریت هر چه بهتر وبمستران بر سایتهایشان قرار داده است به اسم بینگ وبمستر که به راحتی و با آدرس webmaster.bing.com در دسترس است و پس از ثبت سایت شما در این ابزار آنالیز بینگ گزارش های بسیار جامعی از جمله کلمات کلیدی , ورودی کاربران از شهرهای مختلف , باگهای صفحات سایت و… را به شما گزارش میدهد .

Bing webmaster tools

User Testing
با ثبت نام در سایت User Testing می توانید خیلی سریع و آسان فرآیند تست و ارزیابی سایت خود را تجربه کنید. مدیران سایت ها می توانند با عضویت در این شبکه که متشکل از کاربران مختلف برای تست سایت ها و ارائه پیشنهادات و نظرات مختلف در مورد طراحی وب سایت ها است ، می توان روند بهینه سازی و آنالیز سایت خود را بهبود بخشید.
Google Website Optimizer
ابزار Google Optimizer که توسط گوگل طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفته است ، به کاربر و مدیر سایت اجازه می دهد که ترافیک و بازدید سایت خود را افزایش دهد. این ابزار آنلاین به شما در آنالیز و بررسی بهتر محتوا و طراحی وب سایتتان کمک فراوانی می کند و موجب بهینه سازی بیشتر و اصولی تر در سایتتان می شود و مطمئنا چه چیزی بهتر از اینکه دستورات و راهنمایی های خود گوگل را در سایت خود پیاده کنید.

Google Website Optimizer
Five second Test
با کمک سایت Five second Test می توانید تاثیر طراحی سایت خود را از لحاظ قوت و ضعف آن مورد بازبینی قرار دهید. این کار فقط با ۸ ثانیه زمان انجام می شود و روش این ابزار به این صورت است که شما تصویری از طراحی وب خود را در این سایت آپلود می کنید و در دو مرحله تجزیه و تحلیل خود را انجام می دهید. حتی پس از آزمایش لینکی به شما داده می شود که می توانید آن را در اختیار دوستان و حتی کاربران سایت خود قرار دهید تا توسط آنها نیز این تست ها معتبرتر و بهتر شناخته شود. مطمئنا این سایت مورد توجه طراحان وب قرار می گیرد.
Browsershots
سایت Browsershots یک اسکرین شات از صفحات وب شما را در مرورگرهای مختلف و سیستم عامل های گوناگون مورد ارزیابی قرار می دهد و این سایت برای طراحان وب ساخته شده و مود توجه آنان است.
Access Color
با استفاده از ابزار Access Color می توان نسبت روشنایی و کنتراست رنگ های استفاده شده در بکگراند سایت را مورد بررسی قرار داد و اینکه آیا این رنگ ها برای کاربران سایت شما مناسب است یا خیر.
ClickTale
سایت ClickTale می تواند اطلاعات بسیار زیادی را از چگونگی فعالیت و بازدید کاربران از طریق ابزار گرمایشی HeatMap در اختیار شما قرار دهد. جزئیات بسیار زیادی را می توان با این ابزار بررسی کرد مثل متوسط زمان بارگذاری لینک ها ، نسبت کلیک های انجام شده روی لینک ها ، تردید کلیک کاربران روی لینک ها و اطلاعات دیگر. با استفاده از این سایت می توانید طراحی صفحات خود را بر اساس توجه کاربران بهینه سازی کنید.

ClickTale

Clixpy
با ابزار آنلاین سایت Clixpy می توانید متوجه این موضوع شوید که کدام عناصر و ویژگی سایتتان به راحتی مورد توجه کاربران قرار گرفته است و کدامین قسمت کمتر مورد بازدید قرار گرفته است و اینکه می توانید متوجه این امر شد که کاربران چرا و چگونه از سایت شما خارج می شوند. پس مطمئنا سایت خوبی است.
Click Density
سایت clickdensity یک ابزار همه کاره برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی طراحی وب سایت شماست که با کمک ابزار گرمایشی آن می توان متوجه مناطق کلیک شده و بازدید شده توسط کاربران شد و اگر می خواهید بدانید که بازدید کنندگان شما از کدامین قسمت سایت بیشتر کلیک کرده اند ، می توانید از این ابزار استفاده کنید.

Click Density

Pagealizer
سایت Pagealizer یک ابزار آنلاین برای ارائه اطلاعات مفید در مورد جزئیات صفحات وب شماست. با استفاده از این ابزار می توانید متوجه تعداد بازدید صفحات وب خود توسط کاربران و اینکه صفحات شما چه مدت و تا چه زمانی خوانده شده و باز نگه داشته شده اند و کلا یک آمارگیری که هدفش ارائه اطلاعات مفید از روند و وضعیت سایت شماست.
Crazy Egg
سایت Crazy Egg ابزاری برای تجزیه و تحلیل مناطق بازید شده توسط کاربران و بر اساس ابزار گرمایشی Heat Map در اختیار شما قرار می دهد که می توان آمارها و نتایج خوبی از محل قرار گیری بلوک ها و باکس های سایت که بیشتر مورد توجه کاربران بوده است ، بدست آورد.
YSlow
افزونه YSlow که برای فایرفاکس و بر اساس افزونه محبوب Firebug طراحی شده است ، به شما اطلاعاتی درباره طراحی سایتتان خواهد داد که به وسیله آن و توسط نمرات ( A  تا  F) می توانید مشکلات و نقص های وب خود را اشکال زدایی کنید. همچنین این افزونه خوب و کاربردی می‌تواند با ارائه ابزاری مانند Smush.it و JSLint  وضعیت طراحی سایت را بهبود ببخشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید