آموزش فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control

مهم ترین ویژگی که در ویندوز وجود دارد فایروال آن است که امنیت سیستم را به طوری تنظیم میکند . اما این فایروال از محیط کاربری پیچیده ای برخوردار است و برای تنظیم قوانین خاصی باید کار های زیادی را انجام دهید در این مقاله نرم افزار Windows Firewall Control را به شما معرفی میکنم که عملکرد فایروال ویندوز را افزایش میدهد . همچنین این نرم افزار یک محیط کاربری بسیار ساده دارد و گزینه های مختلفی را در منو های خود قرار داده است. با ماهمراه باشید تا به طور کامل شما را با این نرم افزار آشنا کنیم.

۱٫ ابتدا این نرم افزار را مانند نرم افزار های دیگر از اینجا دریافت کنید.

۲٫بعد از این که نرم افزار را بر روی سیستم خود نصب و آن را اجرا میکنید در سینی ویندوز قرار میگیرد . برای باز کردن محیط کاربری این نرم افزار سینی ویندوز را باز کنید و بر روی آیکونی که به شکل تیک است کلیک کنید.

آموزش مدیریت آسان فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control 1

۳٫حالا محیطی مانند تصویر زیر برای شما باز میشود که گزینه هایی در سمت چپ آن قرار دارد.

آموزش مدیریت آسان فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control 2

۴٫ گزینه ی اول که profile نام دارد برای تنظیم قدرت فیلترینگ میباشد شما میتوانید انتخاب کنید که میزان فیلتریک قوی ، متوسط ،ضعیف باشد و یا حتی میتوانید آن راغیر فعال کنید.

آموزش مدیریت آسان فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control 3

۵٫با استفاده از گزینه ی دوم یا همان notifications شما میتوانید مشخص کنید در هنگامی رویدادی در فایروال شما رخ داد به شما اعلان شود.(البته برای فعال شدن این گزینه نرم افزار باید اکتیو باشد)

آموزش مدیریت آسان فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control 4

۶٫گزینه ی بعدی option میباشد که قابلیت هایی را در اختیار شما قرار میدهد . به عنوان شما میتوانید مشخص کنید که این سیتم فایر وال شما به طور اتوماتیک بعد از روشن شدن سیستم کار کند یا خیر ، همچنین میتوانید مشخص کنید که فایروال بر طبق یک سری قوانین مشخص عمل کند. همچنین میتوانید رنگ نرم افزار را نیز تغیر دهید.

آموزش مدیریت آسان فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control 5

۷٫گزینه ی بعدی که از اسم آن معلوم است برای فعال سازی یک سری قوانین به کار میرود به عنوان مثال میتوانید مشخص کنید که اگر با نرم افزاری که دارای قوانین خارج است محدوده میباشد برخورد کردیدسیستم فایر وال آن را بلاک کند و یا قانون جدیدی را در نظر بگیرد.

آموزش مدیریت آسان فایروال ویندوز از طریق Windows Firewall Control 6

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید